O mnie

Witaj, jestem Mateusz.
Prowadzę Klub Taniej Energii. Inicjatywę założyłem po to, żeby pomagać oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną oraz gaz. 

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zmianę sprzedawcy. Po jej dokonaniu odbierana energia w gniazdku oraz ta pochodząca od gazu zużywanego przez kuchenkę jest dokładnie taka sama. Wyraźną różnicę można zauważyć za to w otrzymywanych rachunkach.

Jest wiele osób, które:

  • Nie mają świadomści, że sprzedawce można zmienić
  • Nie wie jak się za to zabrać i jaką firmę wybrać
  • Nie ma czasu
  • Boi się ukrytych opłat

Rozwiązaniem na wszystkie powyżej wymienione punkty jest założony przeze mnie Klub Taniej Energii.

Nastawiony jestem na długofalową relację z Tobą oraz podejście WIN-WIN, gdzie KAŻDA ZE STRON BĘDZIE ZADOWOLONA.

Regularnie monitoruję WSZYSTKIE dostępne na rynku oferty na prąd i gaz

Rekomenduję najlepsze rozwiązania- uwzględniaM ceny, wszystkie opłaty oraz opinie o sprzedawcach)

Pomagam w łatwy i bezbolesny sposób przejść do nowego operatora

Po zmianie nadal pilnuję, abyś zawsze miał najniższe ceny i najlepszą ofertę

Oszczędzanie na rachunkach prąd i gaz

Trochę więcej o mnie

Ukończyłem studia na Politechnice Krakowskiej na kierunku Inżynieria Środowiska. Przez 5 lat nauczyłem się wiele o wentylacji i klimatyzacji, instalacjach sanitarnych, oraz ogrzewaniu. Pod koniec studiów czułem jednak, że praca jako inżynier nie jest w 100% dla mnie. Zacząłem więc rozwijać się w tym co mnie pociąga czyli w kierunku przedsiębiorczości. Znalazłem pracę, która pomogła mi zostać przy „korzeniach” (zagadnienia techniczne) ale też rozwinąć się w obszarze biznesowym. Na 5 lat zostałem specjalistą ds. sprzedaży inżynierskiego oprogramowania. Zjeździłem całą Polskę wzdłuż i wszerz spotykając się z wieloma interesującymi ludźmi (naukowcy, inżynierowie, dyrektorzy), wizytując firmy małe(zatrudniające kilka osób), średnie ale też ogromne koncerny motoryzacyjne i lotnicze.

Głęboko we mnie żarzyła się jednak chęć prowadzenia własnego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia, które pozwoli wykorzystywać moje doświadczenia ze studiów oraz z pracy. Zajęcia wymagającego nutki chłodnego inżynierskiego pomyślunku ale też przedsiębiorczości.

 

Już po zaprzestaniu pracy na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży w pewnym momencie zainteresowałem się tematem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej oraz gazu. W internecie natrafiłem na kilka stron internetowych (kalkulatorów), które „pomagają” wybrać innych sprzedawców. Każdy z nich pokazywał, że można oszczędzić kilkaset złotych rocznie na rachunkach przez co zainteresowałem się tym tematem. Bardzo podejrzane wydało mi się to, że wybierając tych samych sprzedawców i taryfy otrzymane wyniki były różne na każdej ze stron.

W związku z tym, że na studiach bardzo zaprzyjaźniłem się z Excelem przeliczyłem kilka wariantów dla swojego przypadku i okazało się, że faktycznie oszczędności roczne to kilkaset złotych. Nie były jednak tak duże jak obiecywały kalkulatory, a dodatkowo, w niektórych miejscach dopatrzyłem się sporych manipulacji liczbami.

Na jakiś czas dałem sobie spokój z tematem zmiany sprzedawcy ale w głowie temat do mnie wracał. Zdawałem sobie sprawę, że praktycznie dla każdego gospodarstwa domowego w Polsce jest możliwe uzyskanie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną i gaz, a niewiele osób o tym wie. Wróciłem do tematu jeszcze raz i tak zrodził się pomysł na rozwiązanie lepsze od istniejących kalkulatorów. System, który rzetelnie i stale będzie monitorował ceny i dawał znać, kiedy warto zmienić sprzedawcę. Nie tylko w momencie kiedy uruchamiamy kalkulator ale przez cały rok. Zdarzają się przecież okresowe promocje, a ceny potrafią zmienić się kilka razy w roku. Tak zrodził się pomysł na Klub Taniej Energii.

Serdecznie zapraszam Cię do zapisania się do klubu.
Mam głęboką nadzieję, że uda mi się zaoszczędzić dla Ciebie dodatkowe pieniądze, które będziesz mógł wydać
na inne, ważne dla Ciebie rzeczy.

Pozdrawiam
Mateusz